eSa Hosting Ufak Logosu

Logo Tasarım

07.02.20 Genel Paylaşım 0 Yorum

Logo Tasarım Yapmak İçin Kullanmanız Gereken Programlar Nelerdir? Logo Yapmak Sanıldığı Kadar Kolay mı? Yoksa Herkes Yapabilir mi?

21.yüzyılda markalaşmanın en önemli faktörlerinden birisini logolar oluşturur. Ticari sektörlerde aynı ürün veya hizmeti sunan firmaların farkını ortaya koyacak en somut faktörlerden birisidir. Bu nedenle de markanın popülerleşmesi ve yanı sıra sektörel kalıcılığı için etkili ve “vurucu” bir logoyla faaliyet göstermesi gerekir. Ürün veya hizmetlerinde, İnternet sitelerinde ve yer aldığı tüm platformlarda logosunu kullanarak, tüketici cephesinde ayırt edici bir etki oluşturabilmesi gerekir. Bu yüzden her bir ticari yapı için güçlü, özgün ve dikkat çekici bir logo en temel ihtiyaçlardan birisidir. Yeni faaliyet göstermeye başlayacak ya da yenilemeye giden kurumsal yapıların bu alandaki ihtiyaçları için profesyonel hizmetler bulunuyor. Bu alanda faaliyet gösteren tasarım ajanslarının logo tasarımı hizmetleri ile her firma aradığı logoya kavuşabiliyor.

Logo Tasarım Yapımı

Logo Tasarım Programları

Günümüzde yazılım teknolojisinin hızlı gelişmesi ile birlikte bireysel kullanıcıya hitap eden tasarım programları geliştiriliyor. Piyasada mevcut olan logo tasarımı programları da bunlar arasında yer alıyor. Her kullanıcının kendi logosunu tasarlayabilmesine yardımcı olan bu programlar oldukça popüler hale gelmiştir. Farklı ve görsel yönden arzulanana yanıt verebilecek tasarımların ortaya çıkartılabildiği bu programlar belirli şablonlarla sınırlı kalmaktadır. Bu durumda profesyonel bir faaliyet açısından ortaya çıkartılan tasarımın yetersiz kalmasına neden olabiliyor. Özellikle büyük kapsamlı bir ticari projede profesyonelliği ve kurumsallığı doğru şekilde aktarabilmede logoların güçlü bir etkisi bulunmaktadır. Bu yüzden logo tasarımlarında mutlaka profesyonel hizmetler tercih edilmelidir. Ancak çoğu insanının bütçe yetersizliği gibi sorunları olabilir. Genelde ilk olarak yeni firmalar tarafından logo ihtiyacı duyulmaktadır. Ancak yeni firmaların ilk aylarda giderler oldukça fazla olduğundan dolayı, logoya yatırım yapmak istemeyebilirler. Bu yüzden ihtiyacı olan ambleme kendileri yapmak isteyerek ücretsiz logo tasarım sahibi olmak isteyebilirler. Peki ne yaparak bedava logo sahibi olabilirler görelim. Tabi ben zamanım yok uğraşmam istemiyorum derseniz Logo tasarım fiyatlarımızı ve örnek logolarımızı buraya tıklayıp inceleyebilirsiniz.

  1. Her Windows işletim sisteminde bulunan Paint programını kullanabilirsiniz: Tasarım hayatımda bir çok deneyimim olduğu gibi, paint kullanan yaratıcı insanların tarafından oluşturulan logoları çok gördüm. Hiç bir şey bilmiyor olsanız bile üst tarafta çıkan özellikleri tıklayarak tek tek öğrenebilir logo yapımına bir adım atabilirsiniz. Logoda en dikkat edilmesi gereken nokta yazı tipidir. Ücretsiz olarak yazı fontlarını DaFont adlı siteden indirebilirsiniz. Seçtiğiniz fontu indirdikten sonra işletim sisteminizin yüklü olduğu C veya D sürücüsüne giderek Windows/Fonts klasörü içerisine attıktan sonra kullanabilirsiniz.
  2. Adobe Photoshop’u deneme sürümü olarak indirip ücretsiz logonuzu oluşturabilirsiniz: Web ortamı için en iyi ve en profesyonel şekilde logo yapmanızı sağlayacak programlardan bir tanesidir. Özellikle son sürümlerinde kullanılması oldukça basit hal almıştır. Biraz uğraşarak 3 saat içerisinde YouTube videoları yardımıyla kendi logonuzu rahatlıkla yapabileceğinize inanıyoruz. Aradığınız her özelliklik açılan pencerenin sol kısmındadır. Yine deneme yanılma yöntemi yaparak ve video izleyerek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Adobe Photshop’un deneme versiyonunu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.
  3. Online ücretsiz logo sitelerinden yararlanabilirsiniz: Google arama motorunda yapılacak olan “online logo tasarımı” kelimesinden sonra bedava hizmet sunan bir çok site olduğunu göreceksiniz. Ancak dikkat etmelisiniz ki mevcut siteleri çoğu kredi kartı bilgilerinizi istemektedir. Bu nedenle bu sitelerin hiç birine güvenmiyoruz. Ancak cidden ücretsiz olarak yapan web siteler de bulunmaktadır. Bunlarında tek kötü yanı indirilen logoların boyutu çok düşük olmaktadır. Sadece web siteniz için kullanabilirsiniz. Kartvizit veya broşür tasarımlarınız için kesinlikle kullanamazsınız. Tüm platformalarda logo kullanabilmek için bu makaleyi okuyabilirsiniz.

Kaliteli Logo Tasarımı

Her geçen gün yeni bir firmanın faaliyete başladığı günümüz Türkiye’sinde logo tasarımı alanında yoğun bir talep ortaya çıkıyor. Firmalar tüketici cephesinde kendisini iyi tanıtacak ve rakiplerinden ayırt edilebilecek bir logoya sahip olmak istiyor. Ticari faaliyetler açısından da önemli bir gereklilik olan bu konuda logo tasarımı kurumsal hizmetleri bulunuyor. Tasarım ajanslarının uzman yazılımcı ve tasarımcı ekibi tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla özgün logolar ortaya çıkartılabiliyor. Renk, font ve tasarım yönünden özgünlüğü ve yanı sıra dikkat çekiciliği sağlayacak çalışmalar gerçekleştirilebiliyor. Ancak bu konuda kaliteli bir hizmet alabilmek için mutlak suretle kaliteli ve güvenilir tasarım ajanslarının tercih edilmesi gerekir. Sonuç olarak bir şekilde logonuzu yaptınız veya yaptırdınız. Bundan sonraki ilk adımınız web sitesi olmak zorunda. Size uygun hazır web sitelerini inceleyebilirsiniz.

Önceki konu

Sonraki KonuYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Son Yorumlar

    
    Logo Tasarım - Logo Yapmak İçin Ne Gerekli - eSa Hosting